Sandalye

        Tarihi dokusuyla mekanlarınızda nostajik hava yansıtan thonet stil sandalye modern ve göz alıcı estetik bir yapıya sahiptir. 180 yıldır dünyanın her yerinde her türlü mekanda kullanılmıştır. 1870 li yılllarda türkiyedede kullanılmaya başlanmış sarayların, şatoların, konakların, cafelerin, otellerin, restaurantların o dönemin lüks mekanlarının vazgeçilmezi olmuş günümüzde de talep görmektedir. Mustafa Kemal Atatürk viyanada thonet sandalye ile tanışmış ve evlerinde kullanmıştır. 1897 yılında 3563 m3 sandalye ithal edilmiştir. Sertthonet 1948 yılında bolu da  thonet sandalye üretmeye başlamış ve günümüze kadar ilk günkü teknolojiyle üretmeye devam etmektedir.

 

 

        Papel Sandalye

    Günümüzde ucuz olarak talep gören plastik ve metal sandalyelerle rekabet etmek amacıyla tasarlanan ve tonet stilinin devamı olan bu sandalye kayın ağacı ve papel plakalar kullanılarak üretilmiş ön ve arka ayakları tornalanmış bir modeldir. thonet tarzının biraz daha basitleştirilmiş ve daha seri üretilebilen bu sandalye sağlam, ekonomik, modern duruşuyla mutfaklarda, cafelerde, restoranlarda, ahşap sandalye tercih eden tüketiciler den yoğun talep görmektedir.

 

        Monoblok Sandalye

    Monoblok sandalye model ismini  yekpare tek parça anlamına gelen monobloktan almıştır. Bu stil de oturak ve sırt yaslanma bütün olarak kullanılmış son derece modern, şık ve oldukça sağlam bir sandalye modelidir. ham maddesi kurutulmuş ağaç katmanlarının birbirine çapraz şekilde dizilip tutkalla preslenen plakadan oluşmaktadır. bu plakaların Hafif olması yük taşıma özelliği ve neme dayanıklı olması bu modeli daha sağlam hale getiriyor.yüksek basınçlı preslerle  çok çeşitli şekillerde ve modellerde üretibilen bu sandalye lamine kaplama cilalı deri düşemeli gibi farklı tasarımlarla birleştirildiğinde son derece modern bir görünüme kavuşmaktadır.

 

       ilginç Sandalye Modelleri

    sandalye modeli seçerken Estetiğin olduğu kadar rahatlığında göz önünde bulundurulması gerekir. Sandalyenin en önemli işlevi üzerindeki kişiyi rahat ettirmesidir. Masabaşı çalışan insanların bütün gün sandalye üzerinde oturduklarını göz önünde bulundurursak rahatlık ve konfor vazgeçilmez bir unsur olacaktır. sandalye modellerinin içinde en çok talep gören ahşap sandalyelerdir. Geleneksel görüntüsünün altında sağlıklı ve şıklığı göze hitap ederken bütçeye uygun olmasıda alım gücümüze hitap etmekte ve talep görmektedir. Gösterişli olması aklımızda pahalıymış gibi görünsede çok uygun fiyatlara çok gösterişli şık ve konforlu ahşap sandalyeler bulmak mümkündür.

 

        Sallanan Sandalye

     modelleri çok fazla olmasada değişik tarzlarda tasarlanmış sallanan sandalyeler bulmak mümkün. eskiden ahşaptan üretilen sallanan sandalye artık plastik, aliminyum ve metalden de üretilmektedir. Rahatlığı konforuyla her yaştan insanın oturduğunda kalkmak istemeyeceği eğlendirici, dinlendirici, keyifli bir sandalyedir. yeni nesil Rattan, bambu farklı stillerde sallanan sandalye üretimi yapılmaktadır.

    18.yüzyılda michael thonet 100,000 adet üretip tüm dünyaya satmış sanat,ucuzluk ve lüks birlikte hedeflenmiştir. ünlü sanatçı pablo picassonun o yıllardaki thonet sallanan sandalye keyfi. (üstteki resim)

Firma Rehberi">firmarehberi

��erik Rss - Haberler Rss
Tasar�m ve Programlama: Omnportal